Magyar néptánc minden korosztálynak.
A néphagyomány szeretetére és tiszteletére nevelünk! Tánccal és zenével fejlesztünk! Közösséget építünk!

RÓLUNK


A Tamariska Táncműhelyt 2012 szeptemberében alapította Hudákné Farkas Sára, etnográfusi végzettséggel rendelkező néptáncpedagógus, aki 2005 óta hivatásszerűen dolgozik Csepelen a különböző formákban és korosztályokban működő néptánccsoportokban. A Csepel Táncegyüttes vezetőjeként (2006-2011) és a Nagy Imre ÁMK AMI tanszakvezető tanárként (2012-ig) nevéhez fűződik a művészeti iskola néptánc tanszakának helyi tanterve, a Tánc Világnapjának csepeli "meghonosítása", a Tűzugrás megrendezése, koordinálása (2009-2012), az Authentica Néptánctalálkozó megrendezése (2010-2012). Jelenleg fejlesztőpedagógiát és mozgásterápiát tanul, kutatva a néptánc pozitív hatásait a gyermekek fejlődésére és tanulási képességeinek alakulására; illetve néptáncot tanít egy népművészeti szakközépiskolában.

Az új "műhely" létrehozásának célja egy közintézményektől független, a családok minden tagját megszólító, a népi kultúra iránt elkötelezett közösség kialakítása a "new yorki olvasztótégelyhez" hasonló, hagyomány nélküli Csepelen, amely művelődési, oktatási és szórakozási alternatívát kíván nyújtani a kerületben a már korábban is működő, népművészettel foglalkozó civil szervezetek, állami iskolák, amatőr népi együttesek mellett.

A táncműhely jelenleg 5 különböző korosztályú csoporttal, kb.100 fővel dolgozik, hetente 4 napon a volt Csepel Művek területén található tükrös, balettszőnyeges táncteremben. A gyermekek táncos nevelése és a kezdő felnőttek oktatása újszerű szemléletben, korszerű táncpedagógiai módszerekkel történik. A rendszeres próbák mellett családi táncházakat és koncerteket ("összerázók"), kirándulásokat szervezünk a közösség mielőbbi megszilárdításához és a kötetlenebb együttlét megteremtéséhez; a fellépésekhez pedig viseletet, jelmezt biztosítunk a táncosainknak.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése